sobota, 8 lutego 2014

The traveller..


“Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach.
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy.
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.”
- William Butler Yeats -


Ożywiłam się nieco ostatnio. To różne innowacje w mą twórczość wprowadzają ten cudny powiew świeżości, a w me lędźwie słodką ekscytację. Zdziałałam bowiem, tym razem, heksagonkę w sweterku.

No w końcu polska zima u nas. Jaką mamy aurę, temperaturę i siłę wiatru na skrzyżowaniach czasami to wszyscy wiemy. Odrobiny ciepła wszędzie każdy teraz szuka ;)

A nie tak wcale daleko mają laaato, prażą się na plażach, paradują po ulicach w zwiewnych strojach. Eehh tak tęskno mi za słońcem. No ale już niedługo i u nas tak będzie.

Później stwierdziłam, że ozdobię ją mapą świata, co stworzyło razem bardzo ciekawy efekt 3D – jakby góry i doliny. Arcyciekawe doświadczenie wizualne i dotykowe.


A propos sweterków to już mam w głowie kilka kolejnych pomysłów powiązanych z tym. Zobaczymy czy uda się je zrealizować, no i czy będzie warto się pochwalić ;)


A wy? Co byście sobie w domku w sweterek ubrali? 

środa, 5 lutego 2014

Obliviate..


„Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły zamykać jak oczy..”
- Georg Christoph Lichtenberg -Ludzie na naszej planecie – czy mali czy duzi, czy biali czy czarni, czy szczupli czy grubi, czy młodzi czy starzy itd. – wszyscy mamy przynajmniej jedną niezmiennie wspólną cechę. Pragniemy szczęścia. 
Nikt nie chce być przygnębiony czy negatywny. Ale sytuacje i scenariusze zdarzają się różne i różne w nas powstają przy tym emocje, odczucia.. 
A w życiu spotykamy czasem ludzi, którzy są wiecznie szczęśliwi i uśmiechnięci - czasem nawet pomimo wielu problemów czy życiowych tragedii. Czy to znaczy, że oni są ignorantami - niezdolnymi do żałoby, smutku, żalu? 
Im więcej znam takich osób tym bardziej rozumiem, że czują tak samo, z tą różnicą, iż oni mają kontrolę nad własnym życiem, doświadczeniami, odczuciami, emocjami.. Nie na odwrót.
Niezmiennie zazdraszczam…