środa, 10 grudnia 2014

Można inaczej...

"Sukces nie ma nic wspólnego z tym, co osiągniesz w życiu lub zdobędziesz dla siebie. 
Jest on tym, co zrobisz dla innych..."


Wszyscy wiemy, że najpiękniejsze prezenty to te szczere, w które wkładamy serce, z myślą o obdarowywanej osobie, nasączone czystą miłością, pasją. Jak często jednak idziemy na łatwiznę i po prostu kupujemy coś w hipermarkecie czy pierwszej lepszej galerii handlowej? Często nawet nie pakujemy ich sami (choć to już zgoła inna kwestia) Dzisiaj więc trochę o tym, iż warto pomyśleć, że można inaczej. 
 by Olga Heldwein

Pamiętacie jeszcze czasy dzieciństwa - kiedy w prezencie robiło się coś samemu? Pokraczną laurkę, obrazy w stylu modern art ;) kolorowe rysunki na lodówkę, dziwaczny szalik robiony na drutach przez całe dwa tygodnie albo słoik świątecznych pierniczków malowanych kolorowym lukrem... Eehh to były wyjątkowe czasy. 

No i jakoś tak się dzieje, że kiedy dorastamy przestajemy dostrzegać wartość w tym co sami tworzymy. Być może wynika to z przekonania czy to zewnętrznego czy wewnętrznego, że trzeba być kimś wybitnym, aby to co dajemy od siebie miało wartość, a być może ma to coś wspólnego z ogólnospołecznym uwielbieniem pieniądza (metki, marki itp...) ponad wszelkie inne wartości. 


Powodów może być wiele. Tak czy inaczej jeszcze kilka lat i jest szansa, że i do naszego kraju dotrze 'moda' na docenienie wszelkiego rękodzieła i pracy ludzkich (a przede wszystkim polskich) rąk - w stopniu w jakim ma to obecnie miejsce na świecie. 


Tak, idea własnoręcznego tworzenia prezentów jest piękna, ale rozumiem, że nie każdy czuje wystarczająco wielką moc sprawczą we własnych rękach. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach z mocą wiru trójkąta bermudzkiego wciąga nas wszystkich taki szalony pęd (za dobrami doczesnymi czy wszystkim innym) że nie starcza czasami już czasu żeby sobie po prostu pożyć. Dlatego też zdaję sobie sprawę, że nie jest to pomysł dla każdego.


I tu z pomocą przychodzą nam nasi wspaniali polscy rękodzielnicy - ludzie, którzy kochają swój fach, a w swoje dzieła wplatają cudowną dobrą energię. Taki prezent z pewnością będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nooo i HANDMADE in Poland :)

by Piecuchowo 

To dla kogo szukacie prezentu? Czego potrzebujecie? Biżuteria, zabawki, ceramika, elementy do dekoracji domu, kartki okolicznościowe, kosmetyki, słodycze, ubrania, itd.. itp.. W tej chwili już na rynku rękodzieła polskiego można znaleźć niemal wszystko, czego tylko dusza zapragnie - do wyboru, do koloru... I zapewniam, jest wielu takich twórców po których można spodziewać się samych cudowności.
by Candeluna

A zatem, drodzy moi, dajmy czasem szansę - może swoim własnym umiejętnościom, a może talentom sprawdzonych, zdolnych handmade'owców z pasją. W każdym razie propagujmy i ceńmy rękodzieło, bo najzwyczajniej w świecie warto. 
Polecam, Eldanii Decoupage ;)


Święta już za pasem. Przygotowania więc powoli czas zaczynać. Tym czasem życzę Wam udanych decyzji min. giftowych oraz sukcesów dekoracyjnych, kuchennych i wszystkich innych. Trzymajcie się cieplutko. Buziaki :)