poniedziałek, 5 maja 2014

Inności czar..


„Człowiek od zarania do późnej starości marzy o inności..”
- Gustaw Holoubek-


Jakiś czas temu postanowiłam zgłębić technikę robienia mydła, tudzież ogólnie kosmetyków domowej produkcji (najlepiej z ogólnodostępnych składników). Jest to ciekawa alternatywa dla sklepowych produktów, posiadająca wiele zalet.


I tak oto powstały moje pierwsze własnoręcznie wykonane mydełka, z których korzystamy w naszym domu z ogólnym zadowoleniem. ‘Przetestowane’ na skórze własnej i najbliższych bo i mam pewność, że jest to bezpieczne. Wiem z czego się składa, powstało z naturalnych gotowych półproduktów, które łączę ze sobą (mając też pewność, iż ich połączenie jest właściwe i bezpieczne)
Każdy z użytych składników ma podany skład, termin przydatności oraz jest przebadany pod względem bezpieczeństwa dla człowieka. Nie dodaję tam żadnej chemii, jedynie składniki roślinne, tudzież spożywcze.

mydełko różano-czekoladowe

mydełko truskawkowo-waniliowe

mydełko pomarańczowo-waniliowe

 
                                                      mydełka truskawkowo-czekoladowe

                                                      mydełka pomarańczowo-czekoladowe

Osobiście korzystam również z (własnej roboty) rewelacyjnego drobnoziarnistego solnego peelingu pomarańczowego.

Sól morska zawiera ważne dla zdrowia składniki. Kosmetyki z jej zawartością pomagają w odbudowie mineralnej komórek, wspomagają regenerację i przywracają zdrowy wygląd. Sól morska działa również antybakteryjnie i przeciwzapalnie, odstresowuje i rozluźnia. Słodki, rześki zapach cytrusowy odświeża, koi zmysły, dodaje sił witalnych i jasności umysłu.


Na mojej półce znajdziecie również (do pary) domowej roboty pomarańczowy olejek do ciała. Zawiera on jedynie naturalne organiczne składniki: olej rzepakowy (tudzież inny jak np. winogronowy, orzechowy, ryżowy itp..), oliwa z oliwek, olejek pomarańczowy, olejek eteryczny, goździki. Olejek zwiększa elastyczność skóry, odżywia, hamuje utratę wody przez naskórek, co pozytywnie wpływa na wzrost nawilżenia i nadaje cerze promiennego wyglądu.Obydwa powyższe w połączeniu swych mocy sprawiają, iż czuję się po takiej pomarańczowej kąpieli jak milion dolarów :)